Tunceli’de 6 Aylık Macera

Hazır kafa dinlemek demişken, üstüne de işlerden sıkılmışsanız askere gitmek için tam vaktidir. Tabi askere gitmemişseniz. Ama 6 ay olması makbul, yoksa 6. aydan sonra ciddi anlamda çekilmez oluyor. Herkeste bir askerlik korkusu vardır. Şehir efsaneleri gibi bir duruma giriyor insan eğer askere gitmemişse. Taa eski zamanlardan kalma askerlik anıları birde üstüne bizim halkımızın abartmaları eklenince insanın askere gidesi gelmiyor tabiki. Askere gidecek her insan mutlaka bu tarz laflar duymuştur.

Askere gitmeden o kadar da forumlarda gezdim sonuç gene aynı. İnsan gitmeden başına ne geleceğini bilmiyor maalesef. Hele birde 2015 yılının en hareketli zamanlarında Tunceli gibi bir şehire düşersen tamamdır. Ballı kaymaklı askerlik yaparsın. Etrafımdaki insanlar soruyor, “Nereye Gidiyorsun?”, ardından hemen “Tunceli” deyince sohbet hemen kapanıyor. Etrafınızdaki aile fertlerini, akrabalarınızı ve arkadaşlarınızı siz düşünün.

Ama, inanın askerlik eskiden kalmış şimdiki bizim yaptığımız askerliği büyüklerimiz görse askerlik demezler. Askerlik insanı olgunlaştırırmış vs gibi söylemler eskiler ile birlikte silinip gitmiş. Orada seni olgunlaştıracak yada düşünce yapını değiştirecek tarzda ne bir disiplin var nede ağır bir eğitim var. Eğitim demişken tamamen teorik eğitim. Özellikle kısa dönem askerlik yapıyorsanız. 10-15 adet atış yaparak askerliğinizi rahatlıkla bitiriyorsunuz.

Gidin yapın bence 🙂

Düşünceler...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir