grafiker, tasarımcı, eğitmen, webmaster

front-end developer, ux/ui designer, ux developer, visual designer

NASIL BAŞLADIM?

İlk olarak 2006 – 2009 yılında Türkiye’nin popüler download sitelerinde moderatörlük ile tasarım hayatıma başladım. Kendi yayınladığım konulara özel kapak tasarımları yapıyordum. Kendimi geliştirmek adına ingilizce tutorial sitelerinde yer alan neredeyse çoğu çalışmaları yaptım. Sitelerden öğrendiğim dersleri türkçeye çevirip video şeklinde, grafik tasarım dünyasında kendini geliştirmek isteyen insalar için paylaştım. 2011 yılına kadar aralıksız olarak öğrendiğim her bilgiyi video olarak kayıt altına almıştım ve hepsini tek bir sette topladım. İnternet üzerinde paylaşım rekorları kırdı. 2011 Aralık ayında PCNET Dergisinde özel tasarım DVD kutusu ile birlikte satıldı.

ESKİLERDEN BUGÜNE...

2009’da Burdur MAKÜ Pazarlama Bölümünü bitirdikten hemen sonra, hiç bir eğitim almadan kendi öğrendiklerim ile Antalya’da çeşitli ajans, reklam ve matbaacılarda çalıştım. Tasarım adına ne varsa dijital baskı, ofset baskı, dijital tasarım A’dan Z’ye tüm hatlarını çalıştığım yerlerde kazandım.

Çok fazla tasarım yaptık, çok fazla insanla karşılaştık… Hepsi birer eşsiz deneyimin vazgeçilemez parçalarıydı!

Şimdilerde Ne Yapıyorum?

Öğretmek adına Blog Sayfamda grafik tasarım üzerine eğitim videoları, kitap incelemeleri paylaşıyorum ve gençlerden gelen soruları yanıtlıyorum.
Antalya’da kişilere özel bire bir eğitimler veriyorum.
Freelance olarak müşterilerime grafik tasarım ve internet hizmetleri vermekteyim.

İş Deneyimleri

Çalıştığım süre içerisinde, benim işim grafik tasarımdır başka işi yapmam demek aslında bir profesyonellik değildir. Bir projenin fikrinden iş teslimine kadar olan tüm alanlarda çalıştım. Aslında profesyonellik bunu gerektirir. Tüm bu adımları bilmeden körü körüne tasarım yapmak, diğer birimlerde çalışan insanlara sıkıntı olmakla birlikte yapılan işin sıkıntılı ve kalitesiz çıkmasına büyük bir etkendir.

Mevlana Reklam

Temmuz 2009 – Haziran 2010
Grafik Tasarım
Açıkhava reklamcılığı üzerine tabela, yönlendirme levhaları, CNC çizimleri, afiş ve kurumsal kimlik çalışmaları üzerine çalıştım

MÇS Lazer

Haziran 2010 – Temmuz 2011
Grafik Tasarım / Dijital Baskı Öperatörü
Afiş, Billboard ve Lazer ve CNC Kesim ürünleri üzerine tasarım çalışmaları (ağırlıklı olarak otel gruplarına yönelik) yanında baskı operatörlüğünde bulundum.

Antalya Reklam

Eylül 2011 – Nisan 2015
Webmaster & Grafik Tasarımcı
Matbaa, Kurumsal Kimlik, Promosyon, Açıkhava Reklam Tasarımları üzerine çalışmalar yapıyorum. Bunların yanında İnternet üzerinde Web Tasarımları, içerik yönetimi, SEO (arama motorları optimizasyonu) ve sosyal medya hizmetleri üzerinde çalıştım.

Programlar & Yetenekler

Photoshop
Illustrator
Dreamweaver
Flash
CorelDraw
MICROSOFT OFFICE
HTML
CSS
SKETCHUP
MICROSOFT WINDOWS
Donanım Bilgisi
Teknik Bilgi

Eğitim Bilgileri

2013 – 2016
Antalya Gazi Anadolu Lisesi
Yabancı Dil / İngilizce
2007 – 2009
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi
Pazarlama
2019 – 2014
Anadolu Üniversitesi
İktisat / AÖF

Yayınlar

Grafik Tasarım Anlatımları
PCnet
Aralık 2011
2007 ile 2010 yılları arasından internette paylaştığım videolar tek bir paket halinde toplanmıştır. İnternette bir zamanlar en iyi eğitim seti olarka bir çok kişiye yardımcı olmuştur. Ücretsiz dağıtıldıktan sonra PCnet Dergisinde özel DVD Kapağı ve Baskılı DVD şeklinde yayınlanmıştır.
Web Tasarım Eğitim Seti
M.Keskinoğlu
Ocak 2016
Eğitim setini çıkarmamdaki asıl amaç Türkiye’de bu işi yapmak isteyen, bu işe gönül vermiş ve kendini daha da ileriye taşımak isteyen insanlara yardımcı olmaktır. Bir çok ülke farklı alanlarda kendini öne çıkarmış bir durumda iken biz niye yeni nesiller için bir şeyler yapmayalım diye düşünüyorum.

Sertifikalar

BilgeAdam

21 Ekim 2011
Web & Grafik Tasarımı
Üstün Başarı Sertifikası
Marketing