Grafik Tasarım İçin En İyi Kitaplar

Grafik Tasarım İçin En İyi Kitaplar hangileridir? Bu güzel kitapları sizlerle paylaşmanın faydalı olacağını düşünüyorum. Her şeyi internet üzerinde bulamayabilirsiniz. Bazı şeyler, özellikle eskilerin bu işi bu seviyeye kadar taşıyanların da zamanında yazmış oldukları kitapları okumak insanda ayrı bir tat bırakıyor. Bu tür kitapları keşfetmek ve grafik tasarımın kökenlerini öğrenmek grafik tasarıma ilgi duyanlar için oldukça ilginç olabilir. Kitap okuma seviyesine bakarsak belki yaptığınız bu iş ile ilgili kitap okumak birden fazla avantaj sağlar. Grafik Tasarım alanında Türk yazarlar az ve ek olarak Türkçe’ye çeviri kısıtlı maalesef. D&R üzerinden kitaplara bakabilirsiniz.

Grafik Tasarım İçin En İyi Kitaplar

Bu Tarz Kitaplar Neler Kazandırır?

Öncelikle grafik tasarımın geçmişini öğrenmek sizde sağlam bir temel oluşturur. Çünkü grafik tasarım neden yapılır esasa amacı nedir bunları bilmek lazım. Tarihçesi nedir ve günümüze nasıl gelmiştir? Bu tarz kitapları yazan imsanların bilgisi gerçekten kalitelidir. Grafik tasarım İçin en iyi kitaplar sizler için özellikle güzel kitaplardan bahsedilecektir. Bu kişilerin bildiklerini kendi tecrübelerinize eklemeniz bir çok avantaj sağlar. Normalde herhangi bir kitap okumuyorsanız, size kitap okumak için çok güzel bir bahane olur. Biraz olsun dinlenirsiniz ve grafik tasarıma bakış açınızda değişik tarafları görürsünüz. Mesleğinize aşıksanız ve bu işi yapmaktan zevk alıyorsanız bu tarz kitaplar, kitaplığınızda güzel bir arşiv oluşturacaktır. Bazı kitaplar uygulamalar var. Bu sayede yazarların tasarım yaparken hangi yolları kullandıkları ve tasarım sürecini nasıl işlediğini görebilirsiniz.

Kitap okumak için bundan daha güzel bir bahane olabilir mi? Günde 30 DK ile kendinize çok fazla şey katabilirsiniz. Emin olun kitapları seveceksiniz çünkü bu kitaplar okuyup köşeye atmalık değil, ayrıca her daim yanı başınızda tutmak isteyeceğiniz türden kitaplar. Günümüzde insanlar her şeyin fotoğrafını çekip paylaştığı için sizde güzel kitaplarını paylaşarak işinizde ne kadar iyi olduğunuzu insanlara gösterebilirsiniz.

Bu konu başlığından sonra sizlere her bir kitap için ayrı bir tanıtım sayfası yayınlayacağım. Her kitap eklendiğinde burada kitap ile ilgili bağlantıyı bulacaksınız. İsterseniz buraya tıklayarak Buraya Tıklayarak kitap kategorisine gidebilirsiniz.


Kitap Önerileri ve İncelemelerim

Aşağıdaki bağlantılara tıklayarak kitapların incelemelerini okuyabilirsiniz.

 

Düşünceler...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir